OM OSS

Bakgrund

One Office grundades i Stockholm år 2013. Det första året omsatte vi 10 miljoner kronor med ca 350 nöjda kunder.

År 2 – 14 miljoner med ca 600 kunder.

År 3 – 20,5 miljoner med ca 800 kunder.

År 4 – 27 miljoner med ca 1100 kunder

 

Vi kan med lång erfarenhet i branschen erbjuda kompletta lösningar för olika typer av verksamheter anpassade efter kundernas behov. Vårt företagsnamn grundar sig i vår idé:

– En faktura från en leverantör genom en kontaktperson!

Med starten av One Office IT, det nytänkande och innovativa IT bolaget, slår vi in i en het och konkurrenskraftig bransch. Båda ägarna från OneOffice går ihop med John Smedberg, som har över 12 års erfarenhet från IT världen, och markerar sig på kartan på nytt.

Vision

One Office ITska underlätta sina kunders vardag genom att erbjuda ett komplett sortiment av produkter och tjänster som levereras med en service utöver det vanliga. Säkerhet, utveckling och innovation är våra ledord och ingen utmaning för stor. Kontakta oss om era idéer och visioner för ert företag, så genomför vi det med noga planering, utvärdering och hög kompetens.

Mål

Hos One Office IT ska kunden alltid ha en och samma kontaktperson, precis som hos One Office. Vi ska vara lätta att nå genom att finnas tillgängliga på telefon, mail samt sociala medier. Support ska ni enkelt få kontakt med via telefon, e-post eller vår chat. Dessutom kan ni gå in på supportkanalen direkt via vår hemsida och boka tid. Tryck här för mer information.

Årliga kundundersökningar ska göras för att säkerställa att One Office & One Solution presterar och levererar enligt kundernas önskemål.

Richard.jpg

Maila mig: richard@oneoffice.se
Ring mig: 073-518 58 98

Grundare

Richard Ternestin

IMG_0854-kopia.jpg

Maila mig: john@oneoffice.se
Ring mig: 070-888 27 18

Affärsutveckling IT 

John Smedberg

54433420_2350559194964391_32719318644865

Maila mig: tommy@oneoffice.se
Ring mig: 073-518 58 97

Försäljningschef

Tommy Schibort

Maila mig: joakim@oneoffice.se
Ring mig: 073-518 58 96

Förbättringskonsult

Joakim Lindberg

Maila mig: emelie@oneoffice.se
Ring mig: 08-515 11 890

Office Manager & Ekonomi

Emelie Helling

61834001_2470523072968002_77419638399476

Maila mig: jessica@oneoffice.se
Ring mig: 08-515 11 890

Ekonomiansvarig

Jessica Unander-Scharin

69766205_2640640672622907_45729477627645

Maila mig: montering@oneoffice.se
Ring mig: 073-518 58 99

Chaufför/montör

Nicklas Ekwall

IMG_1528-kopia.jpg

Maila mig: gabriel@oneoffice.se
Ring mig: 08-515 11 890

Projektledare kontorsrenoveringar

Gabriel Graffling

33463133_1912914228728892_48795950145161

Maila mig: montering@oneoffice.se
Ring mig: 073-518 58 93

Chaufför/montör

Simon Björk

© 2019 by One Solution Office AB